EXPO 2021 v Dubaji

Kategória:
EXPO 2021 v Dubaji

Keď sme v roku 2018 opúšťali Dubaj, väčšina A380-tiek na letisku bola oblepená logami DUBAI EXPO. Už vtedy sme rozmýšľali nad tým, že sa na EXPO vyberieme ako turisti. Ani by nás však nenapadlo, že sa sem dostaneme ako zástupcovia slovenskej podnikateľskej delegácie pre oblasť Knowledge&Learning.

Svetová výstava EXPO je prehľadom toho najlepšieho, čo sa v danej krajine vytvorí. Našu cestu v podstate odštartovala pandémia COVID-19 a finančný sektor, pre ktorý zabezpečujeme vzdelávacie a testovacie systémy. Aby sme boli konkrétnejší, ak má niekto záujem pracovať vo finančnom sektore, musí absolvovať každý rok povinné osobitné finančné vzdelávanie a každé 4 roky skúšky finančného agenta. A tu nastal problém, pretože skúšky finančných agentov sa vždy vykonávali prezenčnou formou. Počas lockdown-u sa však nesmelo chodiť nikam a hromadné podujatia boli zakázané. Mnohým agentom počas pandémie končila platnosť osvedčení, preto nás finančné spoločnosti oslovili s požiadavkou vytvoriť testovací systém, ktorý by umožňoval realizáciu skúšok z domu.

Supervisor - nástroj na monitoring skúšok z domu

Vznikol webový nástroj Supervisor, ktorý umožnil finančným agentom realizovať skúšky z domu pomocou bežného počítača a mobilného telefónu. Princíp fungovania aplikácie Supervisor je v tom, že umožňuje snímať skúšajúceho pomocou prednej kamery počítača, umožňuje zaznamenávať plochu počítača a pomocou kamery mobilu umožňuje sledovať miestnosť, či agent pri skúške nepodvádza.

Schválené Národnou bankou Slovenska

Supervisor ihneď schválila Národná banka Slovenska pre 3 organizácie, ktoré zabezpečujú skúšky finančných agentov a ihneď sa začal používať v ostrej prevádzke. Supervisor aj po uvoľnení opatrení funguje naďalej, pretože opäť ako pri ďalších produktoch sa ukázala vysoká efektivita, zníženie nákladov na cestovanie, atď.

O Supervisor ihneď prejavili záujem testovacie a vzdelávacie inštitúcie z celého sveta, čo bolo aj predmetom našej cesty na EXPO do Dubaja. Prekvapením bolo, že veľké vzdelávacie a testovacie spoločnosti počas pandémie neboli schopné nájsť riešenie na monitoring skúšok z domu a dočasne pozastavili svoje činnosti.

Celý príbeh si môžete vypočuť v nasledujúcom podcaste.

Aplikácia Supervisor uzavrela našu produktovú líniu pre e-learning. Všetky naše kapacity sa budú v súčasnosti sústrediť na zdokonalenie našich aplikácií, aby sa stali konkurencieschopné nielen u nás ale aj vo svete.

Podobné články

Kategória:
Doba čítania: 2 min

Vzdelávanie a bezpečnosť práce

Smrteľných pracovných úrazov každý rok pribúda, preto bude Národný inšpektorát práce SR (NIP) čoraz viac dbať na vzdelávanie zamestnancov. Odznelo […]
Čítať viac
Kategória:
Doba čítania: 5 min

Moderné riešenia v e-learningu - od SCORMu ku Experience API (xAPI)

Experience API ako dátová špecifikácia pre sledovanie ľudskej výkonnosti a ľudského napredovania. Experience API (xAPI) je možné považovať za moderný […]
Čítať viac
Kategória:
Doba čítania: 4 min

SCORM - Štandard pre študijné materiály

Pre úspešné zabezpečenie vzdelávania svojich zamestnancov alebo študentov, je okrem kvalitného systému na riadenie vzdelávania, dôležité používať aj štandardy pre […]
Čítať viac
O spoločnosti
© 2022 Všetky práva vyhradené | EMPIRE SYSTEMS, s.r.o.
chevron-down-circle